Рус Укр
Субота, Квітень 20, 2024 Редакція Реклама

Сергій Коровченко: «Я зробив все, аби не допустити визнання результатів референдуму в Криму»

Сергій Коровченко: «Я зробив все, аби не допустити визнання результатів референдуму в Криму»
6 Липня 2018 2215

Сергій Коровченко обіймав посаду начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Криму під час анексії півострова Росією.

 

Нещодавно низка ЗМІ повідомила, що його прізвище фігурує у записах розмов радника президента РФ Сергія Глазьєва та тогочасного депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна щодо потенційних кандидатів у члени уряду окупованого Криму.

 

Журналісти LB.ua вирішили поспілкуватися з Сергієм Коровченком про його бачення подій чотирирічної давнини.

 

Сергій Коровченко вважає інформаційні атаки проти себе частиною кампанії із дискредитації опозиційних політиків.

 

Давайте відновимо хронологію подій. 27 лютого депутати відправили Анатолія Могильова у відставку з посади голови Ради міністрів АРК. На його місце призначили Сергія Аксьонова. В той же день розпочалося блокування порту Феодосія, потім аеропорту Сімферополь, переправи Крим-Кавказ. Це був перший блок спецоперації із захоплення, потім відбулося блокування військових об'єктів України. Розкажіть, як все відбувалося.

 

Тоді в державному керівництві був повний хаос. Вже потім спливли стенограми РНБО, після прочитання яких стає очевидною розгубленість нових можновладців. Ми сиділи як на пороховій бочці, не розуміючи, що треба робити. А уявіть, що відбувалось у нас у колективі, у звичайних співробітників – повне нерозуміння. Тут почалися заворушення, а від Києва не було ніякої реакції. Не розумію, що вони там собі думали та вичікували.

 

Ваше прізвище згадується в так званих «плівках Глазьєва-Затуліна». Зокрема, радник Путіна Сергій Глазьєв у них характеризує вас як людину, яку, на відміну від інших кримських чиновників, не треба звільняти, бо ви «вирішите всі питання». Вас навіть внесли у базу «Миротворця» як «учасника спецоперації Росії по захопленню Криму».

 

По-перше, цим плівкам треба дати юридичну оцінку. По-друге, ці плівки могли б відображати інформацію на події, що розгорталися у Криму наприкінці лютого-початку березня 2014 року. Чому ж вони з’явилися тільки зараз? По-третє, якби їх оприлюднили у тодішній момент можливого запису, це б реально привернуло увагу міжнародного співтовариства, яке б дізналося про ситуацію і діяло б не постфактум, а станом на час подій, що відбувалися. А зараз ці плівки є лише маніпулятором у руках влади і інструментом тиску на людей, які є незручними для неї. Особливо щодо представників опозиції.

 

Але ж ви не можете спростувати, що ваше прізвище фігурує на цих плівках.

 

Своє прізвище на них (якщо ці плівки дійсно існують) можна пояснити лише тим, що росіяни мали на мене плани для легітимізації цього псевдореферендуму, аби я його завізував. Але я випередив події, звільнився і на той час в Криму мене не було.

 

 

А де ви були?

 

От зараз згадую – 6 березня завантажив речі, сів у машину і поїхав, а «референдум» стався десять днів потому. Я був не згоден з тими подіями, що відбувалося у Криму, бо це є анексія. І як очільник юстиції я це чудово розумів. Я не проводив ніяких переговорів щодо роботи в новому кримському уряді і ніхто з місцевих навіть не додумався б мені пропонувати залишитися. Я впевнений, що коли майбутня кримська окупаційна адміністрація дізналася про мою позицію, то зрозуміли, що я в їхніх діях, спрямованих на підготовку і проведення псевдореферендуму, участі не братиму.

 

Якщо аналізувати долю працівників апарату управління юстиції Криму, під час тих подій, кого вони підтримали і де зараз?

 

Хтось виїхав на материк, хтось залишився. Це їхні особисті справи. Я ж інакше вчинити не міг. Я українець, мої батьки з цієї землі, тому вибір – повертатися в Київ чи лишатися в Криму – для мене був очевидний. А щодо цих плівок – вони стали для нинішньої влади інструментом дискредитації людей, які становлять для неї загрозу. Це новий вид інформаційного шантажу.

 

І ще – якщо ви звернули увагу, що ці «персонажі» говорили на «плівках». Російська окупаційна адміністрація бажала легітимізації анексії Криму через мій підпис як представника України на півострові. Я зробив все від себе залежне, аби не допустити визнання результатів і не дати козирі у руки Кремля. При цьому повторюся, що жодних вказівок від Мін’юсту, яке вже на той час очолював нинішній міністр Павло Петренко, не надходило. А мені належало приймати рішення, від яких залежала доля України.

 

При цьому адміністративна будівля Управління юстиції не була захоплена так званими «зеленими чоловічками», в той час, як інші будівлі вже були фактично під їх контролем.

 

Так зрозуміло ж чого вони домагалися! Дивіться – формально влада там нібито була українська, і я, призначений Києвом, відповідно до своїх обов’язків і функцій мав візувати результати так званого референдуму. Якби я це зробив, перебуваючи на своїй посаді, то дав би росіянам документи, які формально визнала українська влада. І це був би аргумент для міжнародної спільноти про те, що все відбулося чесно – росіяни все виконали на законному рівні! Я ж все це як юрист, зміг проаналізувати і передбачити. Саме тому написав заяву про звільнення за власним бажанням. Тож фактично розбив плани окупантів, адже тепер немає кому з української сторони підписувати їхні фейки. В результаті Кремль залишився із цими невизнаними результатами референдуму і знаходиться зараз під дією міжнародних санкцій.


 

Але Верховна Рада Криму референдум в результаті визнала.

 

Про підтримку кримськими депутатами референдуму ніхто достеменно не знає. Чи був взагалі кворум на тому зібранні? Адже на вході у них відбирали телефони і будь що, за допомогою чого можливо було зафіксувати те, що реально відбувалося у парламенті АРК.

 

Ви бачите шляхи повернення Криму?

 

Крим був є і буде українським. Але до цього потрібно залучати міжнародних партнерів і світову спільноту. На жаль, нинішня влада просто продовжує спостерігати повзучу окупацію. Наприклад, про Кримський міст спочатку ці ж експерти на владних каналах розповідали казки, що його неможливо побудувати. Але коли його побудували, всі замовкли. Коли ж міст вже збудовано, то інша хвиля здійнялася: мовляв, він з дня на день може завалитися. Це смішно! Потрібна чітка планомірна робота, а не голослівні популістські заяви. Влада має не просто говорити, що Крим – це Україна, але й щось робити.

 

Де ви працювали до того, як вас призначили начальником головного управління юстиції Криму?


Я народився на Луганщині, хоча моя родина з Чернігівської області. В ті часи (60-ті роки) багато родин їхало на роботу в шахти, кар’єри. Вищу освіту отримав в Києві, де закінчив декілька університетів з юридичних та фінансових спеціальностей.

 

У Крим я потрапив в 2011-му році. Багато чув, що, мовляв, свою подальшу кар’єру я вибудовував завдяки співпраці з Партією регіонів, але вибачте: перше питання яке мені при призначеннях задавалося на комісіях – чи я член Партії регіонів. І коли чули що ні, то у них був ступор, вони не знали, що їм робити. І я самостійно пройшов весь шлях: починав помічником заступника Голови Ради міністрів Криму патронатної служби, потім очолив Головне управління з представництва в судових органах та взаємодії з правоохоронними органами, а в серпні 2013–го мене призначили начальником Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Криму.

 

Ви поїхали працювати у Крим, де було, скажемо так, насторожене відношення до «варягів». Навіщо?

 

В Криму було багато проблем. І коли я йшов на посаду керівника управління юстиції, хотілося в залежності від напрямку їх вирішити. Можу відзвітувати. За часи мого керівництва було запроваджено процедуру оперативного прийому громадян в залежності від надходження звернень на адресу управління і гарячої лінії. Хронічно не вистачало державних нотаріальних контор, у яких послуги для населення здійснювалися згідно встановлених державою розцінок, які були у рази нижче, ніж у приватних нотаріусів. Ми виправили цю ситуацію.
 

Також завдяки нашій діяльності вдалося досягти виплати зарплат працівникам підприємств, що знаходились в процедурі банкротства, на яких вони не виплачувались по півроку та більше.

 


 

Зараз багато галасу стоїть навколо посилення відповідальності за невиплату аліментів, так от ми тоді в Криму домоглися від працівників виконавчої служби активної роботи по стягненню аліментів на користь матерів-одиначок.

 

Наша команда робила все для того, аби не лише мінімізувати, але й виключити корупційну складову. Я особисто проводив бесіди з кожним начальником реєстраційної служби. І дуже так по-чоловічому їм пояснив, що, грубо кажучи, прикривати нікого не буду. Або працюєте в рамках діючого законодавства, або на вихід.

 

Але коли почалися всім відомі події, у перших числах березня 2014-го я написав заяву про звільнення. Особисто мені нема чого приховувати.

 

Основне, що можна було зробити аби врятувати ситуацію і не допустити легітимізацію так званого референдуму, я зробив.

Коментарі

Топ-новини

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

Український військовослужбовець з важкими травмами голови Віталій Шумей, якого весь час доглядав батько, повноцінно заговорив.   Про це повідомила волонтерка Ірина Тимофеєва у четвер, 18 квітня.   Як пише Тимофеєва, Шумей вже приблизно тиждень говорить та усвідомлено складає слова.   «Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлюється. Його мізки — Працюють! Юху, плачу! Батько теж плаче. Просить передати всім уклін, хто родину Шумей

Останні новини

Всі новини

19 Квітня 2024

16:16

Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім»

15:18

Ще 10 людей перебувають у важкому стані після ракетного удару по Чернігову 17 квітня

14:20

На Чернігівщині через негоду без електрики понад 3 тисячі абонентів

13:33

По Чернігову та області вночі очікуються заморозки

12:22

На Чернігівщині, під час нересту, браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 64 тисячі гривень

11:18

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

10:19

«єВідновлення»: на Чернігівщині сформували майже 300 сертифікатів на придбання житла замість знищеного

09:25

На Новгород-Сіверщині відкрили меморіальну дошку на честь полеглого воїна

18 Квітня 2024

17:25

У Чернігові відкрили єдиний центр допомоги постраждалим внаслідок ракетної атаки 17 квітня

17:00

Переваги та різновиди точкових світильників

16:16

Встигла доїхати до Полтавської області: поліцейські розшукали та повернули додому 16-річну дівчину з Семенівщини

16:00

Как реагировать на отказы при поиске работы: стратегии и советы по поддержанию уверенности

15:17

Шістьом громадам Чернігівщини передали спецтехніку для розчищення завалів та переробки відходів руйнувань

15:00

Вивезення картин за кордон України

14:40

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували водія автівки, який привіз хліб у місцевий магазин

13:30

Валерій Дубіль з командою передав гуманітарний вантаж у 5 лікарень прифронтового Дніпра

12:22

У Чернігові в ДТП постраждав мотоцикліст: він у лікарні

11:11

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

10:17

За один день врятував 14 людей: воїн з Чернігівщини отримав нагрудний знак «За збережене життя»

09:25

У Новгороді-Сіверському встановили меморіальну дошку на честь загиблого захисника та депутата міськради

17 Квітня 2024

20:50

Ракетний удар по Чернігову: 17 загиблих, 78 людей звернулись до лікарень, з них – понад 40 госпіталізовано

15:20

Центральний корпус «Чернігівської політехніки» пошкоджений внаслідок ракетного удару. ФОТО

14:07

У Чернігові розгорнули пункти незламності та пункти надання психологічної допомоги

13:23

У Чернігові вже 14 загиблих та 61 травмований. Пошкоджено – 16 будинків

13:00

Була вдома на лікарняному: у Чернігові загинула 25-річна поліцейська під час ракетного удару

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 Липня 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Дивитися більше відео