Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Уже кілька тижнів не вщухають пристрасті довкола майбутнього будівництва заводу поблизу села Шестовиця, що в Киїнській територіальній громаді. Саме тут чернігівський підприємець Сергій Масленніков планує збудувати завод, на якому оброблятимуть метал і складатимуть конструкції для автомобілів європейських марок.
Ділянка площею 6 гектарів перебуває в приватній власності його родини. На зустрічах із місцевими жителями він неодноразово запевняв, що жодних шкідливих виробництв не планує.
«Буде додатково 100 робочих місць, а можливо, й більше. Я не збираюся тут виробляти жодної хімії, не планую сміттєзвалищ», – каже Сергій Масленніков, підприємець.
До того ж він гарантує, що виробництво зареєструє саме за місцем знаходження, а тому всі податки йтимуть до місцевого бюджету. Цю інформацію підтвердив і голова Киїнської громади.
«Якщо завод запрацює, то люди з Шестовиці та Киїнки матимуть змогу там працювати. Тим паче, що на виробництві заробітна плата не мінімальна, а понад 10 тисяч гривень на місяць. А якщо земля переведеться з сільськогосподарської у виробничу, то, відповідно, більший податок надходитиме в бюджет сільської ради. Чистими вони готові платити на місяць 600 тисяч гривень, там іде розподіл: частина – в обласний бюджет, у державний, а десь відсотків 60 – у бюджет Киїнської ТГ. Тобто є реальна можливість збільшити наш бюджет», – розповідає Андрій Головач, голова Киїнської громади.
За словами Андрія Головача, податки з цього підприємства суттєво підтримали б бюджет громади та забезпечили б можливість на достойному рівні фінансувати об’єкти соціальної інфраструктури і їхніх штатних працівників, а також сплачувати за освітлення та ремонти доріг в громаді.
«Ми утримуємо два ліцеї. У Киїнському ліцеї навчаються 403 дитини, у Трисвятськослобідському ліцеї – 250 дітей. Також є дошкільний заклад освіти «Малятко», в якому до війни налічувалося 90 дітей, а сьогодні є повноцінні три групи, приблизно 60 осіб. Плюс амбулаторія Киїнська та ФАП у селах Трисвятська Слобода і Павлівка. Потім є у нас певні зобов’язання про утримання районної лікарні, тобто в частковій участі береться фінансування, залежно від кількості населення. Також є люди пенсійного віку, які не можуть самостійно за собою доглядати, ми фінансуємо заробітну плату працівникам, які здійснюють нагляд, перераховуємо в Михайло-Коцюбинську громаду. Ще працює служба у справах дітей, відділ освіти. І багато іншого, що треба утримувати громаді», – пояснює Андрій Головач, голова Киїнської громади.
Здавалось би, переваги для громади очевидні – сотні тисяч податків щомісяця, внаслідок яких значно покращиться соціальне обслуговування й інфраструктура у громаді, з’являться робочі місця поблизу населеного пункту, до яких буде зручно добиратися. Проте є жителі, які висловлюються категорично проти.
«Ми всі проти, громада вся проти заводу, який будує Масленніков, тому що нема документів, нічого цей завод не має», – каже Володимир Бешун, місцевий житель.
За словами голови громади, всю процедуру підготовки проєкту будівництва чітко контролюють 22 інстанції.
«Люди розповідають, що є якесь порушення якихось норм, але практика показує, що коли починається розробка проєктної документації, то розсилали листи в усі інстанції, які мають надати дозвіл для виконання певних проєктних робіт. І відповідно, жодна з них не написала якогось заперечення через те, що там може бути якесь порушення», – зазначає Андрій Головач, голова Киїнської громади.
Є й інший цікавий факт, Володимир Бешун, який розповідає про якісь документальні порушення, сам здійснює господарську діяльність на ділянці, що перебуває в комунальній власності Киїнської сільської ради, та не сплачує за це податки. Відповідне повідомлення було адресоване йому від голови громади.
Цю ділянку ми можемо побачити на кадастровій карті з позначкою «Державна власність». На громадських слуханнях також саме він розповідав про старі поховання худоби, яка хворіла на сибірку. Начебто поховання знаходиться на території землі, що належить родині Масленнікових.
«У нас є люди, які знають, де в нас розташовані біоями, які не можна чіпати, з 1951 року», – стверджує Володимир Бешун, місцевий житель.
За словами голови громади, точне місце треба ще встановити, адже раніше цієї інформації в реєстрах не було.
«У реєстрах ніде не було інформації, що там колись у якихось роках були захоронення. Тобто це не зафіксовано. Чому ж так і відбулося: людина не бачила, відбувся процес купівлі, зараз виявляється, що, можливо, там щось могло бути захоронено. Зараз написали листа в Держпродспоживслужбу, щоб вони дали конкретні дані про геолокацію, де саме ця ділянка розташована. Господар цієї ділянки має можливість і бажання зробити певні аналізи, щоб було розуміння, чи є там якісь нюанси, чи немає. Наразі відомо, що це поховання не розташоване в межах тих шести гектарів, де, можливо, буде промислова зона», – звертає увагу Андрій Головач, голова Киїнської громади.
Також дуже дивно, що про сибірку згадали тільки після оголошення про наміри збудувати завод. Адже раніше до продажу цієї землі місцеві жителі випасали тут худобу, копали пісок, заготовляли сіно з цих територій, а також здавали ділянки в оренду фермерам та аграріям, які обробляли землі, вирощували врожаї, худобу та розміщували там силосні ями. І тоді питання скотомогильників ніхто не порушував. Тож чи немає в цій історії зацікавлених осіб, які дбають про свої інтереси та перешкоджають будівництву, але водночас позбавляють громаду інвестицій?
«Якщо брати дуже глобально і якщо там є ще якісь спори сибірки чи ще щось, то буде дуже прикро. Адже якщо брати той радіус – 1 кілометр, а в діаметрі 2 кілометри, – то, відповідно, потрапляють туди й аграрії, які на тій території, вони теж не мають права працювати. Потрапляють будівлі людей, включно з городами, які вони теж, згідно із законом, не мають права обробляти та зрошувати. Плюс потрапляє водонапірна вежа, з якої беремо воду на частину населення Шестовиці. Тобто якщо реально там є така загроза, то вона зачепить буквально всіх. Увесь населений пункт», – наголошує Андрій Головач, голова Киїнської громади.
Здається, всім зрозуміла корисна для громади пропозиція від підприємця – збудувати завод, отримати сотню робочих місць і сотні тисяч податків щомісяця, але вона вже обросла незрозумілими чутками та жахами. Також дивує позиція деяких громадських діячів, які, як ми з’ясували, самі порушують закон.
Детальніше у сюжеті:
За матеріалами інтернет-видання «Час Чернігівський».
Лісівники Чернігівщини та Сумщини підготували понад 36,5 тисяч ялинок та сосен для цьогорічного Новорічного ярмарку. Їх будуть продавати на спеціально облаштованих майданчиках у кожній філії Північного лісового офісу ДП "Ліси України", повідомили на підприємстві. «Всі деревця заготовлені на новорічних плантаціях і мають спеціальний штрих-код, за яким можна дізнатися повну інформацію про їх походження», — йдеться у
У Чернігові перекриття вулиці Зеленої продовжили до 30 грудня
У Чернігові за підозрою в отриманні хабаря затримали начальника управління капітального будівництва
Йшов вздовж залізничних колій: у Носівці швидкісний потяг збив чоловіка
Перекинувся мікроавтобус: у ДТП біля Ягідного на Чернігівщині травмувалися троє людей
1 Грудня 2023
15:52Ошукав 96-річного пенсіонера за схемою «ваш родич у біді»: чернігівська поліція затримала харків’янина
14:25На Чернігівщині оголосили тендер на відновлення вулиць у Ягідному
13:30Перекинувся мікроавтобус: у ДТП біля Ягідного на Чернігівщині травмувалися троє людей
12:08Росіяни з міномета та ствольної артилерії обстріляли два села в Новгород-Сіверській громаді
11:22Йшов вздовж залізничних колій: у Носівці швидкісний потяг збив чоловіка
10:15На Прилуччині автівка врізалася в придорожнє дерево: водійка померла на місці
09:32У Чернігові за підозрою в отриманні хабаря затримали начальника управління капітального будівництва
30 Листопада 2023
17:30На Прилуччині під час снігопаду жінка народила у «кареті швидкої»
16:35Вже з 5 грудня пенсіонери зможуть отримати 5 безкоштовних LED-ламп у всіх відділеннях «Укрпошти»: як це зробити
15:25У Ніжині вандали пошкодили інтерактивний стенд у сквері Героїв
14:22У Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення, яка працюватиме навіть у разі відсутності світла
13:32У Чернігові перекриття вулиці Зеленої продовжили до 30 грудня
12:41У Чернігові патрульні повернули додому пенсіонера, який блукав вночі проспектом Миру
11:25На Чернігівщині працівниця пошти підозрюється у розтраті пів мільйона гривень, призначених на соцвиплати та пенсії
10:20У Ніжинському районі пенсіонер загинув під колесами легковика
09:30Росіяни з мінометів обстріляли два села в прикордонні Чернігівщини
29 Листопада 2023
16:30На Чернігівщині продаж новорічних ялинок розпочнеться з 4 грудня: де і за скільки можна придбати символ свят
15:25На Чернігівщині з 1 грудня розпочинається заборона на лов раків
14:15Гарантія на сайті: в Україні змінили правила щодо побутової техніки та мобільних телефонів
13:30У модульному містечку на Дрозда у Чернігові 32 квартири залишаються вільними: кого планують туди заселяти
12:25У Менській громаді зіткнулися мікроавтобус та легковик: травмувалися 4 людей. ФОТО
11:17Автопарк Чернігівської обласної лікарні збільшився на 2 «швидкі»
10:5264 приходи: росіяни з мінометів обстріляли села Новгород-Сіверської та Сновської громад
10:10У Чернігові вранці сніг прибирають 376 комунальників та 44 спецмашини. ФОТО
09:25На Чернігівщині у грудні перевірятимуть готовність роботи транспорту в зимовий період
Дивитися більше новин«День у Медійній Студії «MICS
Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка
Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку
Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу
На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на
У Чернігові провели «Свято вишиванки»
Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як
Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити
Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація
БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході
Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині
Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,