Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:* Позиція
Коли нарешті завершиться процес створення госпітальних округів, який затягує само Міністерство охорони здоров’я, мережа медичних закладів буде «оптимізована».
На кожні 150-200 тис. населення залишиться тільки 1-2 заклади інтенсивного лікування з відділеннями невідкладної екстреної меддопомоги. А отже радіус довозу пацієнтів збільшиться у декілька разів
Про це у своєму блозі на LB написав народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.
Нижче наводимо повний текст парламентаря:
Нещодавно побував у кількох селах Чернігівщини. У одному із населених пунктів до мене підійшла жіночка і просто почала плакати – «швидка» не встигла врятувати її чоловіка. Рятівна «золота година», про яку говорить МОЗ, для її родини перетворилася на нестерпні години очікування порятунку, якого так і не дочекалися.
За помилками МОЗу стоять не просто мільйони доль, за ними стоять мільйони скалічених життів. У Міністерстві говорили: дороги – головна проблема, через яку «швидка» може не доїхати на виклик. Та коли разом з командою ми почали розбиратися що до чого, виявилося, що дороги – це далеко не головне питання.
Коли нарешті завершиться процес створення госпітальних округів, який затягує само Міністерство охорони здоров’я, мережа медичних закладів буде «оптимізована». На кожні 150-200 тис. населення залишиться тільки 1-2 заклади інтенсивного лікування з відділеннями невідкладної екстреної меддопомоги. А отже радіус довозу пацієнтів збільшиться у декілька разів (!).
Замість того, щоб належним чином проаналізувати всі загрози, продумати додатковий бюджет, влада просто замовчує цю ситуацію і показує «роботу» в інших напрямках. А реформу «екстренки», яка розпочалася ще в середині 2012 року з прийняттям ЗУ «Про екстрену медичну допомогу», не можуть завершити до сьогодні! Та що говорити про успіх реформи, коли фінансування ЕМД у 2018 році буде меншим, аніж навіть у 2017 році. Окрім того, у бюджеті 2018 року не передбачили гроші на розвиток матеріально-технічної бази!
У 2018 році швидка приїде не на кожен виклик
Екстрена меддопомога фінансується з двох джерел – медсубвенції і цільової субвенції на закупівлю ліків. У Бюджет 2018 року останню заклали на рівні 2017 року, хоча фактична вартість ліків зросла на 14,3%. Що ж до першої, тут виникає не просто питання, а велика нісенітниця. Алгоритм розподілу субвенції на ЕМД залишається таким самим, як і в минулому році. Та тільки саму субвенцію зменшили з 55,9 млрд грн до 51,4 млрд грн. А разом з тим зменшилася і частка грошей на екстрену меддопомогу - у містах обласного значення – зі 105,7 до 96,2 грн/ос, у ОТГ у сільській місцевості – з 73,7 до 67,1 грн/ос.
На 9%, у порівнянні з 2017 роком, зменшиться фінансування ЕМД, при тому, що інфляція складе 12,2%, мінімалка – зросте на 16,3%, курс долара – на 8%, дизельне паливо – на 24%. Витрати екстреної допомоги збільшаться як мінімум на 16,5%, відповідно і фінансування має зрости, але його у жодному разі не можна зменшувати, ще й на 9%!!
Вже навіть не кажу про необхідне оновлення автопарку (потреба - 6 383,5 млн грн) і те, що у більшості областей ще не створені єдині диспетчерські центри (потреба - 392,2 млн грн).
Систему ЕМД реально реформувати впродовж 2018-2020 років і розділити цю захмарну суму на три роки. Таким чином, у 2018 році потрібно додати в систему 2 258,57 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВАЛЕРІЙ ДУБІЛЬ: РАДА БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ ЗНИЩИЛА УКРАЇНСЬКУ СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
МОЗ має створити подушку безпеки для медреформи
Екстрена меддопомога – це служба, яка сьогодні фактично закриває «хвости» інших напрямків. Не працює «первинка» - збільшується кількість викликів «швидкої». Закривається відділення районної лікарні – знову навантаження лягає на «екстренку». Система СЕС не працює – стається вибух інфекційних захворювань, і тут екстреній меддопомозі додається клопоту. При перебудові всієї медичної мережі – під час т.зв. медреформи - таких збоїв і провалів тільки побільшає. МОЗу просто необхідно терміново продумати всі можливі варіанти розвитку подій, створити подушки безпеки і перестати концентрувати увагу на псевдореформі. Бо коли туман розсіється, Україна може залишитися і без системи меддопомоги, і без системи ЕМД, яка у прямому сенсі слова першою рятує життя.
Кількість травмованих через нічну атаку російських "Шахедів" по Ніжину в ніч на 26 липня зросла. Гуртожиток, в який було влучання, непридатний для проживання. Про це розповів міський голова Ніжина Олександр Кодола, повідомляє Суспільне. "Зараз займаємось ліквідацією наслідків атаки. Сам будинок сильно постраждав. Займаємось відселенням людей. У гуртожитку проживали переживали люди пенсійного віку. Там було 24 квартири. Будемо забивати двері,
У Чернігові погасили марку, присвячену військовим та цивільним лікарям
На Чернігівщині браконьєр за 20 рибин заплатить понад 33 тисячі гривень штрафу
Житель Прилуччини зберігав вдома 5 магазинів до автомата та корпус ручної гранати
Росіяни зі ствольної артилерії та мінометів атакували 4 громади в прикордонні Чернігівщини
26 Липня 2024
17:33Как избежать распространенных ошибок в выпечке: советы профессионалов
16:22Житель Прилуччини зберігав вдома 5 магазинів до автомата та корпус ручної гранати
16:00Топ-5 бестселерів серед чоловічих ароматів
15:15У Чернігові погасили марку, присвячену військовим та цивільним лікарям
14:01Инвентарь для занятия фитнесом: виды и что выбрать
13:34Графіки погодинних відключень на 26 липня: хто і коли залишиться без електрики
12:52Критерии выбора комфортной подушки
12:15Атака «Шахедами» по Ніжину: кількість травмованих зросла, гуртожиток непридатний для життя
11:50Юридичні аспекти покупки авто з гарантією
11:11Росіяни зі ствольної артилерії та мінометів атакували 4 громади в прикордонні Чернігівщини
10:20На Чернігівщині браконьєр за 20 рибин заплатить понад 33 тисячі гривень штрафу
10:00Как подготовить интернет-магазин к продвижению
09:30Атака «Шахедів» по Ніжину: влучання в об’єкт інфраструктури та гуртожиток, поранено людину
08:18Как выбрать уличную урну
25 Липня 2024
17:35Обласна дитяча лікарня у Чернігові отримала авто швидкої допомоги від благодійників
16:16Как выбрать правильную рацию для дальнобоя?
15:25У Чернігові збираються на 40% підвищити тариф на обслуговування багатоквартирних будинків
14:34На Чернігівщині розшукують 4-х зниклих хлопчиків. ОНОВЛЕНО
14:10По каким критериям выбрать качественное нижнее белье?
13:33Чи потрібно заброньованим проходити ВЛК: відповідь Мінцифри
12:22Військовим передали чергову партію обладнання: дрони, системи РЕБ, генератори та старлінки
12:00Біллі Ейліш: нова ікона стилю для покоління Z
11:17Днями на Чернігівщині за одну ніч знищили 6 «шахедів». ФОТОфакт
10:17У серпні планують відкрити рух лівим проїздом мосту через Десну на обʼїзній Чернігова
10:00Основные шаги подготовки к веерным отключениям электроэнергии в Украине
Дивитися більше новинХто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні
Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної
У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.
«День у Медійній Студії «MICS